Verus Magia | Role Play Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Florean Fortescue'nun 1. Masası

2 posters
YazarMesaj
Alexander David Curtis
Florean Fortescue'nun Dondurma Dükkanı Sahibi
Alexander David Curtis

Rp Düzeyi : Düzenli, düzgün!
Tarafı : KaranlıK Ö.Y.
Kan Durumu : Safkan
Asa : Aynadaki Ben
Rp Yaşı : 21
Patronus : Çift Başlı Aslan
Rp Sevgilisi : Kapışın Kızlar... xD
Ruh Hali : Florean Fortescue'nun 1. Masası Delibo10

Florean Fortescue'nun 1. Masası Empty
MesajKonu: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 10:52

...
Lilly P. Alonza
Slytherin 2. Sınıf
Slytherin 2. Sınıf
Lilly P. Alonza

Tarafı : Karanlık'a ait ruhumuz...
Asa : | Ebedi Kötülük |
Rp Yaşı : 14
Rp Sevgilisi : Huff. hariç tüm binalara açık =)|
Ruh Hali : Florean Fortescue'nun 1. Masası Geveze10

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 14:46

Summer, Hogwarts'a geldiğinden beri Florean Fortescue'nin Dondurmalarının ne kadar güzel olduğunu hep duymuştu. Ama bir türlü fırsat bulup, yemeğe gidememişti.

En sonuda kendi kendine bu hafta sonunun 1 gününü sadece dondurma yemeğe bırakacağına söz verdi. O gün bu gündü. Önce 2 haftadır görmediği sevgilisi Loran'ı aramaya başladı. Çünkü onunla gitmek istiyordu.

Baykuşuyla Loran'a mesaj yolladı. Mesajında şöyle yazıyordu ; " Loran. Seni çok özledim. 2 haftadır görüşemiyoruz. Biliyorum ki sende beni özledin. Bu hafta sonu Cumartesi günü seninle Florean Fortescue'nun Dondurma Dükkanıda buluşalım. Seni seviyorum. Summer Kristen... "

Aslında bu mesajı yolalrken duygulanmamış değildi. Duygulanmıştı. Çünkü Loran'ı gerçekten çok özlemişti. Kendi kendine sürekli Loran'da gerçek aşkı bulduğunu düşünüyordu.

Cumartesi günü geldi ve dondurma dükanına gitmek için yola koyuldu. Tabii ki bu gün diğer günlerden daha bir güzeldi. Çünkü Loran'la buluşacaktı.

Çok geçmeden Dondurma dükkanına ulaştı Summer. Girişe yakın bir masada oturdu. Çünkü eğer Loran gelirse onu hemen görebilsin diye. Masa 1'e oturdu ve Loran'ın gelmesini beklemeye başladı...
Alexander David Curtis
Alexander David Curtis

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 14:53

Zachary, ne zamandır dükkanına kimsenin gelmediğinden yakınırken birden kapı açıldı. Kapını hemen üstünde bulunan rüzgar çanı, yüksek sesle bağırmaya başladı. Kapının içerisinden giren küçük, sevimli bir kız, kafasını kaldırarak rüzgar çanına baktı. Kendi kendine minik bir gülümseme yaparak Masa 1'e oturdu.

Zachary, müşteri gemesine sevinmişti. Çünkü kaç gündür hiç Galleon kazanamıyordu. Hemen küçük kızın oturduğu masaya gitti ve " Hoşgeldin minik kız. Ne alırdın? Daha doğrusu hangi dondurmadan kaç top? " dedi gülümseyerek. Asasını çıkartarak masanın üstüne değdirdi ve asanın hemen altında menü defteri belirdi. " Sen bu menüye bak. Ne alacağını belirleyince bana seslen, ben gelirim. " dedi gülümseyerek. Zachary çok iyi görünüyordu.. Kızın sevimliliği Zachary'e de yansımıştı...
Lilly P. Alonza
Slytherin 2. Sınıf
Slytherin 2. Sınıf
Lilly P. Alonza

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:04

Summer, 1 numaralı masaya oturunca yanına gelen yakışıklı çocuğu önce baştan sona kadar bir süzdü. Sonra çocuk konuşmaya başlayınca, oğlanın gözlerinin içine bakarak dediklerini dinlemeye başladı. Oğlanın söylediği cümlede geçen " tatlı kız " kelimesine çok sinirlenmişti. Çünkü " tatlı kız " kelimesini sadece sevgilisi Loran'da duymak istiyordu.

Çocuk menüyü Summer.2ın önüne koyunca Sumemr önce bir fiyatlara, sonra ise dondurma top sayısına baktı. Ne isteyeceğini belirledikten sonra oğlana seslendi " Ben kasede 5 top dondurma alabilir miyim? Çabuk olmasına gerek yok. Arkkadaşımı bekliyorum. " dedi gülümseyerek...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:07

Loran Summer'ı çok özlemişti, kaç zamandır görüşemiyorlardı. Okul yeni açıldığı için bu normaldi esasında. Organize olmak, ders programı almak ve bunun gibi daha pek çok iş vardı. Loran bu sebeple baykuşhaneye çıktığında ailesinden mektup beklerken, Summer'dan mektup geldiğini görünce çok heyecanlandı. Hemen açtı ve mektubu okudu:

''Loran. Seni çok özledim. 2 haftadır görüşemiyoruz. Biliyorum ki sende beni özledin. Bu hafta sonu Cumartesi günü seninle Florean Fortescue'nun Dondurma Dükkanıda buluşalım. Seni seviyorum. Summer Kristen... ''

Loran mektubu okurken heyecanı giderek artmış sonuna geldiği zaman ise heyecan tamamen vücudunu kaplamıştı. Orada olacaktı, başka çözümü yoktu. Summer'ı çok özlemişti ve bu özlem sayesinde onu gerçekten çok sevdiğini anlamıştı.

Üstünü başını düzeltip dondurmacının yolunu tuttu. Yaklaştıkça içinde garip bir his oluşuyordu.

Dondurmacıya girdiğinde önce dondurmacıyı gördü, belli bir havası vardı ve sanki kafasında başka bir şeyler vardı. Daha sonra kafasını çevirdi ve işte Summer ordaydı. Koşarak onun yanına geldi ve ona sarıldı. Sarılmaları bittikten sonra elinden tutarak masaya oturttu ve;

''Nasıl geçiyor her şey?'' diye sordu.
Lilly P. Alonza
Slytherin 2. Sınıf
Slytherin 2. Sınıf
Lilly P. Alonza

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:12

" Seni görmeden herşey çok kötüydü. Dünyam kapkaranlıktı. Ama seni gördüm. Sanki şu anda güneşin aydınlığında yaşıyor gibiyim. " dedi Summer heycanla. Loran'ı gerçekten çok özlemişti. Kolay mı? 2 hafta bounca görüşmüyorlardı. Loran'a ne diyeceğini bilemiyor, içi içine sığmıyordu.

Aklına hemen Cadı Gündemi gazetesinin yaptığı haber geldi Loran'ın gözlerinin içine baktı ve " Aşkım. Cadı Gündeminin yaptığı haberi okudun mu? " dedi heycanla... Loran'ın gözlerinin içine bakarken Summer2ın göz bebekleri ışıl ışıl parlıyordu...
Alexander David Curtis
Alexander David Curtis

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:15

Zachary, bu 2 çocuğu görünce içi içine sığmamaya başladı. Çünkü dondurma dükkanın da uzun zamandır küçük aşıklara rastlamamıştı. Kızın ve oğlanın yüzüne dikkatlice baktı. Evet. Onlar ablası Sharpella'nın son yazdığı haberinde bulunan 2 çocuktu.

Dondurmaları hemen hazırladı. Oğlandan aslında dondurma siparişi almamıştı ama 2'sine de kaselerde 5 top dornurma götürdü. " Afiyet olsun çocuklar. Hadi bu seferlik dondurmalarınız benden. " dedi Zahary heycanla. Arada bir çocukları sevindirmek onu mutlu ediyordu...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:21

Loran Summer'ı dinlerken bir an onu duyamadığını fark etti. Güzelliği ve hareketleri ön plana çıkmıştı. Belli bir süre durduktan sonra kafasını ani bir sallama ile yeniden dünyaya dönmüştü. O sırada Summer ona Cadı gündemi hakkındaki haberi soruyordu. Ellerini tutmaya devam ederek cevap verdi:

''İlk başta benim aklıma geldi Summer, Hufflepuff, Slytherin olayı ama biz bir şey demediğimiz sürece kimse bize karışamaz. Sonuçta hanigimiz sonuna kadar iyi veya kötü olabiliriz ki? Hem zaten şu geçen sürede hiç bir daha aklıma gelmedi bu sorun'' dedi.

İnanamıyordu bu kızı bu kadar özlediğine.
Lilly P. Alonza
Slytherin 2. Sınıf
Slytherin 2. Sınıf
Lilly P. Alonza

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:25

" Ahh Loran. Senin bu iyi niyetli ve anlayışlılığın. Beni herseferinde etkiliyor. Aslında ben bu kadar iyi bir kız değilim. Seninle sevgili olduğumdan bu yana herşey değişti. Seni seviyorum Loran... " dedi Summer Loran'nın gözlerinin içine bakarak.

Gerçekten çok mutluydu. Kendini Loran'ının yanıda güvende hissediyordu. Dodnurmacı çocuk dondurmayı bedava verdiğini de duyunca daha bir sevinmişti. " Teşekkürler. " dedi Summer dondurmacıya ve tekrar Loran'a döndü ve Loran'ının gözlerinin içinde bakti. " Senin yanında kandimi daha iyi ve güvende hissediyorum Loran... " dedi...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:29

Loran Summer'ın söylediklerini düşündü. Eğer sevdiği kıza böyle bir güven verdiyse mutlu olmalıydı. Gözlerinin içine bakan bu kız, belkide Hogwarts'ın ya da hayatının sonuna kadar onun yanında olacaktı. Loran'ında istediği buydu sanki. Bu düşüncelerden uzaklaşıp tekrar Summer'a döndü.

''Sen ne düşündün o yazı hakkında?'' diye sordu. Meraklı bir ses tonu vardı.
Lilly P. Alonza
Slytherin 2. Sınıf
Slytherin 2. Sınıf
Lilly P. Alonza

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:42

" Çok güzel buldum. Yasak aşk bizimkisi. Belkide Hogwarts tarihinde bir ilkiz... " dedi Summer aşkla. Loranı gerçekten Loran'ını hayal edemeyeceği kadar çok seviyordu.

" Beni hiç bırakma Loran. Seni ölene kadar seveceğim. " dedi. Loran'a güzel sözler söylemeyi seviyordu. " Dondurmandan yesene. Ama bu muggle dondurmaları gibi değil. Ben denedim az önce harika... " dedi.
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:44

Loran Summer'ın cevabı üzerine aşkının değerini iyice anlamıştı. Önerilen dondurmayı seve seve yedikten sonra Summer'a hak verdi. Bu dondurma ayrı bir güzeldi. Tıpkı Summer gibi. Dondurmayı Summer'a geri verdikten sonra, ağzını silip, sordu:

''Nasıl, alışabildin mi Hogwarts'a?''
Lilly P. Alonza
Slytherin 2. Sınıf
Slytherin 2. Sınıf
Lilly P. Alonza

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun 1. Masası   Florean Fortescue'nun 1. Masası Icon_minitimeC.tesi 07 Mart 2009, 15:47

" Hogwarts'da sen varsın. Cehennem bile olsa Hogwarts, içinde sen olduktan sonra herşeye alışırım ben... " dedi Summer. Nedense Loran'la çıktığından bu yana içinde şairlik aşkı vardı. Bunu sebebi ise işte bu gerçek aşktı..

" Dondurmanı bitirdiysen hadi biraz gezelim. " dedi. Gözünü Loran'ın kasesine çevirdi. Bimiş olduğunu görünce Loran'ın elinden tuttu ve el ele dışarıya çıktılar...

Florean Fortescue'nun 1. Masası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Florean Fortescue'nun 2. Masası
» Florean Fortescue'nun 3. Masası
» Florean Fortescue'nun 5. Masası
» Florean Fortescue'nun Girişteki Masası
» Florean Fortescue'nun Kasası