Verus Magia | Role Play Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Florean Fortescue'nun Girişteki Masası

3 posters
YazarMesaj
Alexander David Curtis
Florean Fortescue'nun Dondurma Dükkanı Sahibi
Florean Fortescue'nun Dondurma Dükkanı Sahibi
Alexander David Curtis

Rp Düzeyi : Düzenli, düzgün!
Tarafı : KaranlıK Ö.Y.
Kan Durumu : Safkan
Asa : Aynadaki Ben
Rp Yaşı : 21
Patronus : Çift Başlı Aslan
Rp Sevgilisi : Kapışın Kızlar... xD
Ruh Hali : Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Delibo10

Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Empty
MesajKonu: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 15 Mart 2009, 13:10

Girişte bulunur. Kasanın tam karşısınır. Kapının önünden geçen büyücüleri rahatlıkla görebilirsiniz. Pek rahat sayılmaz. Çok gürültülü bir masadır.
Blossom C. Sweash
Muggle *lütfen bir rütbeye başvuru yapınız*
Blossom C. Sweash

Rp Düzeyi : Gayet iyi
Tarafı : Aydınlık
Asa : Ebedi Sükût
Patronus : Pars
Rp Sevgilisi : John Xarien
Ruh Hali : Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Images12

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 22 Kas. 2009, 21:33

"Rahatlamak için iyi bir yer..."
Blossom böyle düşünmüştü dondurma dükkanına girerken.Rahatlama ve iyice düşünmeye ihtiyacı vardı.Halloween bitmişti ama aklında gizemli yabancı Castiel vardı.Onu eğlendirmek için çok güzel bir şey yapmıştı.O iyi bir arkadaştı fakat ona acı geçmişini hatırlatıyordu.Bunları hatırladıkça ağlayası geliyordu.Sürekli ağlıyor,sürekli üzülüyordu.Gözleri şişmişti.En iyi dostuyla konuşmaya ihtiyacı vardı...Ona içini dökmeye...

Dükkan çok kalabalıktı.Girişteki masada oturduğu için de çok gürültü vardı.Ama buradan gelen geçeni izleyebiliyordu.Çok sıradışı büyücüler gelip gidiyordu.Biri daha girdi kapıdan.Diğerleri gibi aynıydı o da ama Blossom'ın dikkatini çekmişti.O şaşkınşığını gideremeden hemen oturduğu masaya oturmuştu.Kimdi bu?Nefes kesici bir büyücü mü?
John Xarien
Müzisyen
Müzisyen
John Xarien

Rp Düzeyi : Gökçek
Asa : (M)Asa'm yok. o.O
Rp Yaşı : 24
Rp Sevgilisi : Blossom C. Sweash

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 22 Kas. 2009, 22:25

-Gecenin geç vakitlerine kadar yaptığı müzik ile uğraşan John sabah alarmın çalıp uyandığında hâlâ uykuluydu. Yatakta bir o tarafa bir bu tarafa dolanıp duruyordu. Tekrar uyumak istiyordu ama işleri vardı. Elini saate vurarak saati susturdu. Üstünden yorganı atıp yataktan kalktı. Altındaki gri şortu çıkartıp lacivert bir eşofman giyindi. Üstüne de göz almayan bir yeşil, üstünde kaykay kayan mavi bir adam resmi olan bir t-shirt giyindi. Elini yüzünü yıkayarak kendine gelmeye çalıştı. Ama kendine gelemeyince soğuk bir duş aldı. Bu gayet iyi gelmişti. Mutfakta birkaç şey atıştırdı. Salona gidip müzik açtı. Müzik dinledikçe daha iyi oluyordu. Zaten bu yüzden müzisyen olmuştu. Birkaç şarkı dinledikten sonra “Biraz gezerim” düşüncesi ile evden hızlı bir şekilde çıktı.

-Çatlak Kazan’dan Diagon Yolu’na geçmişti. Dondurma dükkanını görünce canı dondurma çekti. Adımlarını o yöne çevirip dükkana girdi. İlk masada oturan cadıyı görünce hemen bir iskemle çekti. Yanına oturup “Bir sakıncası yok ya?” diye sordu. Soruyu sorarken eliyle garsondan iki dondurma istedi. O kalabalığın içinde garsonun John'u görmesi şanstı.
Blossom C. Sweash
Blossom C. Sweash

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimeCuma 27 Kas. 2009, 16:07

Nefes kesici büyücü o büyüleyici sesiyle
“Bir sakıncası yok ya?”
Blossom cevap veremeden masaya oturur.Böyle bir kişinin onun basit kişiliğiyle ilgilenmeyeceğini düşünür.Ayrıca onu şarkıcı olarak görmüştür Blossom.Ünlü büyücüler onunla asla ilgilenmez.O kendini basit biri olarak tanımlamaktadır.Blossom bunları düşünürken nefes kesici büyücü iki dondurma söyler.Blossom içinde onunla tanışma isteği vardır ama kendini moron gibi göstermekten korkmaktadır.Etkilendiği kişilerle konuşmaya başlayınca eli ayağı titremeye başlıyordur.Okuldayken hoşlandığı bir çocukla konuşmaya başladığında tam bir moron gibi gözükmüş ve çocuk kaçmıştır.Hep bu korkuyla dolaştığı için çok kişiyle çıkmamıştır.Ama bu sefer korkusunu yenmesi gerektiğini düşündü.
"Merhaba!Ben Blossom...Sizi tanıyorum bir şarkıcısınız...John değil mi?Yakından daha hoş gözüküyorsunuz..."
Ah!Tam bir moron gibi davranmıştı.
John Xarien
Müzisyen
Müzisyen
John Xarien

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 29 Kas. 2009, 01:07

Aslında kızlarla arası pek iyi olmayan John şöyle bir düşününce hiç arkadaşının olmadığını düşündü. Bu yüzden kendisine birkaç arkadaş bulmak istiyordu. İçini dökebileceği, eğlenebileceği, sevebileceği bir arkadaş. Ama nereden bulacaktı? Düşünürken gelmişti bu dondurmacıya. Girer girmezde girişteki bayan dikkatini çekmiş ve hemen yanına oturmuştu. Gerçi belki de bayan onu kovacaktı. John bir cevap beklemeden oturduğu için içinden kendisine kızdı ama olan olmuştu. Neyse ki kadın ona kızmamıştı. Aksine şaşırmıştı. Hatta memnun olmuş gibiydi.
“Merhaba!Ben Blossom...Sizi tanıyorum bir şarkıcısınız...John değil mi?Yakından daha hoş gözüküyorsunuz…” diyince John hafif kızardı. Gülümseyip “Teşekkür ederim Sizde gayet hoşsunuz” dedi. Tam o sırada garson dondurmaları getirmişti. Birisini Blossom’a uzattı. Diğerini de kendisi aldı. Arkasına yaslanıp; “Evet. Şarkıcıyım. John. Epey tanınıyorum sanırım” deyip sırıttı. Elini uzatıp “Memnun oldum.” dedi. Saçma sapan davranışlarına devam etmemek için topu Blossom’a attı: “Ee seni tanıyalım biraz”
Topu atarken bile yanlış atmıştı. "Tamam John. Saçmalıklarını kes." diye içinden kızıp daha fazla saçmalamamak için arkasına yaslanıp dondurmasından bir kaşık alıp kadına bakmaya başladı...
Blossom C. Sweash
Blossom C. Sweash

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 29 Kas. 2009, 22:21

Blossom sözünü söyledikten sonra John'un yanaklarının hafifçe kızarmaya başladığını fark etti.Yoksa mükemmel büyücü basit Blossom'la ilgilenmeye mi başlamıştı?Blossom ne zaman aynaya baksa kendine hakaret edip dururdu.Aslında güzeldi ama kendine haksızlık ediyordu.O bunları düşünürken mükemmel büyücü John bir şeyler söylemeye başladı
“Teşekkür ederim Sizde gayet hoşsunuz”
Blossom kızarmaya başlamıştı.Yoo!Moron gibi davranmayacağına söz vermişti.Ayrıca az önce John gibi biri ona iltifat mı etmişti?Basit Blossom'a mı?O kendi kendine içinden gevezelik edip dururken John sohbet etmeye başlamıştı bile
Evet. Şarkıcıyım. John. Epey tanınıyorum sanırım”
Böyle nefes kesici bir büyücü olurdu da tanınmaz mıydı hiç?Blossom içinden konuşup duruyordu.John ise yine o büyüleyici sesiyle
“Memnun oldum.”
dedi.Blossom ona büyülenmiş şekilde bakarken dondurması gelmişti hatta eriyordu bile.O da dondurmasından bir kaşık aldı ve onu dinlemeye devam etti.
“Ee seni tanıyalım biraz”
John onu mu tanımak istiyordu?Basit kişiliğiyle hiçbir şey ifade etmeyen Blossom'ı mı?Daha fazla susamazdı...Bir şeyler zırvalaması gerekiyordu
"Bakanlıkta çalışıyorum...Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı'yım.Övünmek istememiştim...Kusura bakma..."
Bunları söyledikten sonra içinden
"Ve senden hoşlanıyorum..."
demişti.Sonra John'un ona meraklı meraklı baktığını görünce içinden söylediklerini yanlışlıkla dışa vurduğunu fark etti...
John Xarien
Müzisyen
Müzisyen
John Xarien

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 29 Kas. 2009, 22:36

Sanki Blossom içinden sürekli bir şeyler düşünüyordu. John bunu farketmişti. Sanatın sadece müzik tarafıyla ilgilenmediği için insanları hareketlerinden tanıyoabiliyordu az buz. John'ı pür dikkat dinlemesi John'ın hoşuna gitmişti. Bir o kadarda kıl etmişti. Bir hata yaparım diye korkuyordu. Bir süre sessizlikten sonra Blossom o değişik sesi ile sessizliği bozup John'ı da düşüncelerden ayırdı.
"Bakanlıkta çalışıyorum...Sihirli Oyunlar ve Sporlar Dairesi Başkanı'yım.Övünmek istememiştim...Kusura bakma..."
demek ki başkandı. Adını sanki daha önce duymuştu. Ama görmek nasip olmamıştı. "Oo başkanım pardon ya" deyip ciddi bir ifade aldı. Aslında sadece dalga geçiyordu. "İsmini daha önce duymuştum. Ama görmek şimdi nasip" oldu dedi. Ama tam o sırada John'ı şok eden, kaskatı bırakan kelimeler çıkmıştı Blossom'ın ağzından.
"Ve senden hoşlanıyorum..." John kaskatı kesilmişti. Daha 5 dakikalık bir görüşümleri yoktu. John boş boş Blossom'ın gözüne bakıyordu. Hiç bir şey anlamamıştı. Dondurmasını elinden bırakıp "Sen ciddi misin?" diye sorup kendisini öne eğdi. Blossom'ın gözlerine bakıyordu...
Blossom C. Sweash
Blossom C. Sweash

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 29 Kas. 2009, 22:50

"Sen ciddi misin?"
Ağzından çıkan kelimeler onu bir uçuruma mı yolluyordu yoksa güvenli bir yere mi?Onun gözlerine dikkatlice bakıyordu John.Ondan hoşlanamaz mıydı?Neden böyle demişti ki?John'u önceden tanıyordu.Yani ekrandan...Yakından görmesi sadece 5 dakikayı almıştı ama ondan hoşlanıyordu.Bakışları,sesi,kendisi...Her şeyiyle ona yetiyordu.Eski okul aşkını hatırlatmıştı ona.Aynı Muggle'lar gibi düşünmüştü...O Ravenclaw'da okurken aşık olduğu biri vardı.Fakat ona yüz vermemişti...Yoksa John'da mı bunu yapacaktı?Hayır!Bunu yapacak biri değildi John...

Artık cevap vermesi gerekiyordu
"Sanırım ağzımdan bir şey kaçırdım.Fakat söylediklerim doğru.Senden hoşlanıyorum...Sen aynı şeyleri düşünmüyorsan sorun değil...Kalkabilirim..."
Ona doğru yaklaşmıştı.Gözlerinin içine doğru bakıyordu ve nefesini hissedebiliyordu.John ne diyecekti?Hayır mı?..
John Xarien
Müzisyen
Müzisyen
John Xarien

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 29 Kas. 2009, 23:02

Şaşıran John hâlâ Blossom'ın gözlerine bakıyordu. Dondurmaların serinliğini bile hissedebiliyordu artık. O derece hassaslaşmıştı duyuları. Blossom'ın hiç bir şey demeyişi, John'a sadece bakması John'ı sinir etmişti. Zaten şaşırmıştı. Birde böyle baktıkça sinirleri iyice bozuluyordu.
"Sanırım ağzımdan bir şey kaçırdım.Fakat
söylediklerim doğru.Senden hoşlanıyorum...Sen aynı şeyleri
düşünmüyorsan sorun değil...Kalkabilirim..."
Kaçırmıştı? Kesinlikle kaçırmış olmalıydı. Bir anda söylenecek tarzdan bir şey değildi zaten. Boş boş Blossom'ın gözlerine bakmaya devam etti. Hâlâ şaşkındı. Ama söyledikleri doğruydu? John söylediklerininin doğru olduğunu onaylayınca Blossom, John iyice şaşırmıştı. Aynı şeyleri mi düşünüyordu? Bir kaçe kez adını duymuş ve Gelecek Postası'nda bir kaç resimini görmüştü. Ama seviyor muydu? Masadan mı kalkacaktı? Hayır. İzin vermezdi. Duyguları zaten karışık olan John iyice afallamıştı. "Hayır hayır. Kalkma masadan." diyebildi ilk etapta. En sonunda kendisine gelebilmişti. Sol eli ile kafasını kaşıdıktan sonra "Şey. Sanırım. Aslında. Bende senden hoşlanıyorum. Girer girmez senin yanına oturdum çünkü bir kaç kez gördüm seni. ve hoşlanıyorum. Fırsat ayağıma gelmişkende yanına oturayım dedim ve yanındayım." diyebildi. Kendiside inanamıyordu dediklerine. Bende senden hoşlanıyorum, seni seviyorum demek istiyordu. ama diyemiyordu. Sadece yanağına öpücük kondurmakla yetindi...
Blossom C. Sweash
Blossom C. Sweash

MesajKonu: Geri: Florean Fortescue'nun Girişteki Masası   Florean Fortescue'nun Girişteki Masası Icon_minitimePaz 29 Kas. 2009, 23:12

"Hayır hayır. Kalkma masadan."
Hayır diyecekti elbet John...Ama böyke değil.Yani,onu istediğini mi kastetmişti?Hayır!Bunu ima etmeye çalışmış olamazdı...Tamam Blossom ondan hoşlanabilirdi...Çünkü o büyüleyici ve etkileyici biriydi...John ise sadece o başkan olduğu için ona saygı duyuyor gibiydi.Ama yanılmıştı...John bir şeyler söylemeye çalışıyordu.Ve ağzından kelimeler çıkmaya başladı
"Şey. Sanırım. Aslında. Bende senden hoşlanıyorum. Girer girmez senin yanına oturdum çünkü bir kaç kez gördüm seni. ve hoşlanıyorum. Fırsat ayağıma gelmişkende yanına oturayım dedim ve yanındayım."
Ondan hoşlandığını söylemişti...Bağırmak istiyordu Blossom küçük çocuklar gibi.Ama bunu yaparsa onun gözünden düşerdi.Jon onun yanağına bir öpücük kondurdu...Blossom artık rahat rahat konuşabilirdi...Ama bir şeyler söylemeden önce ona doğru yaklaştı dudaklarını onun dudaklarına yaklaştırdı ve onu öptü.John bundan hoşlanmış mıydı bilmiyordu ama ilk görüşte aşktı bu...
"Artık rahat rahat konuşabilirim...Seni seviyorum John...Başka bir açıklama getiremiyorum sözlerime..."
"Seni seviyorum..."

Florean Fortescue'nun Girişteki Masası
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Florean Fortescue'nun 1. Masası
» Florean Fortescue'nun 2. Masası
» Florean Fortescue'nun 3. Masası
» Florean Fortescue'nun 5. Masası
» Florean Fortescue'nun Kasası